
FM300S DUST COLLECTOR
Industrial workshop dust removal device
-
N.W: 64KG
-
Power: 2.2KW
-
Packing size: 1170*560*570MM
Products Categories
Get A Free Quote
STANDARD ACCESSORIES
Two bag dust collector used for industrial workshop dust collection with strong power motor

SPECIFICATION
| Model | FM300S |
| fan diameter | 305mm |
| inlet diameter | 150mm |
| air speed | 2300cfm/60.095/min |
| bag diameter | 500mm |
| bag volumn | 0.307 |
| N.W | 64KG |
| Power | 2.2kw |
| Packing size | 1170*560*570mm |
GALLERY & VIDEO
More Information
