

FM300A DUST COLLECTOR
Industrial workshop dust removal device
-
N.W: 51KG
-
Power: 1.5KW
-
Packing size: 920*580*580MM
Products Categories
Get A Free Quote
STANDARD ACCESSORIES
Single bag dust collector used for industrial workshop dust collection with strong power motor

SPECIFICATION
| Model | FM300A |
| fan diameter | 300mm |
| inlet diameter | 125mm |
| air speed | 1490cfm/42.155/min |
| bag diameter | 500mm |
| bag volumn | 0.153 |
| N.W | 47KG |
| Power | 1.5kw |
| Packing size | 920*580*580mm |
GALLERY & VIDEO
More Information